Відкрите вікно в Коллиуре – Анрі Матісс

Відкрите вікно в Коллиуре   Анрі Матісс

Відкрите вікно або двері, крізь яку художник починає своє оповідання, зустрічалися у творчості Анрі Матісса не один раз. Однак “Вікно в Коллиуре” – перша подібна робота.

Пройнята світлом, повітряної свободою, незвичайною радісної красою Середземномор’я, картина не відразу вийшла у Матісса. Збереглося свідчення Рауля Дюфі, який бачив, як живописець завершував роботу над цією незвичайною мариною.

Відкрите вікно, крізь яке глядач повинен був оглядати море, човни, людей, що знаходяться далеко внизу, як ідея прийшла до Матиссу швидко, однак, художник ніяк не вдавалося наповнити пейзаж світлом. Тоді Матісс взяв тюбик з чорною фарбою і рішуче додав чорного кольору в контур вікна, порушуючи при цьому всю стилістику імпресіонізму. І раптом картина досягла необхідного результату! Так Матісс з допомогою чорного кольору створив світ. Згодом художник широко використовувати темні контрастні контури в своїх роботах.

В іншому ж робота виконана за класичними канонами імпресіоністів, виділяючись лише незвичайною “віконної” композицією. Великі штрихи, яскраві кольори, багато світла, чудове небо, довгі чіткі мазки, що зображують море – надзвичайно гармонійне і радісне полотно.

Сьогодні цей чудовий пейзаж, як і багато роботи Матісса, “осел” у приватній колекції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)