Відпочинок на полюванні – Жан Антуан Ватто

Відпочинок на полюванні   Жан Антуан Ватто

“Відпочинок на полюванні”, написаний художником за рік до смерті, демонструє зміни, що відбувалися в його стилістиці. Ці зміни для нас не надто помітні, оскільки взагалі всі відомі картини Ватто “вклалися” практично в одне десятиліття. І, тим не менш, навіть в такий короткий термін манера майстра зазнала деякі зміни. Почавши з сугубій декоративності, Ватто поступово приходить до “меланхолійного реалізму”. Звичайно ж, “Відпочинок на полюванні” складно назвати в повному сенсі реалістичним полотном. Але риси реалізму тут очевидним чином присутні.

Зверніть увагу, наприклад, на те, що вся сцена поміщена не в оточенні паркового ландшафту, але “на лоні” цілком дикої природи. Як і в багатьох роботах Ватто, персонажі тут “розбиті” на пари. Але якщо в більшості випадків за цим “розбиттям” вловлюється якийсь – і лукаво дражливий, і непідробно тривожний – підтекст, то в “Відпочинок на полюванні” нічого подібного немає.

Особливо заслуговує уваги пари на задньому плані – кавалер допомагає своїй дамі піднятися з землі, і цей жест виконаний самій дружній і дитячої грайливості, хоча двома роками раніше Ватто напевно вклав би в нього зовсім інший зміст.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Відпочинок на полюванні – Жан Антуан Ватто.