Відпочинок на шляху до Єгипту – Герард Давид

Відпочинок на шляху до Єгипту   Герард Давид

Зберігається в Прадо “Відпочинок на шляху до Єгипту” зображає Діву Марію, що годує Немовля на тлі лісу. Природа у Герарда Давида втрачає надмирние космічні властивості, притаманні пейзажам його попередників. Він вводить глядача в реальну гущавину лісу, під розлогі гілки дерев.

Фігура Діви Марії в центрі композиції написана в холодній колористичної гамі, властивої творчості Давида. Вона виглядає силуетом на тлі вохристих каменів, на які присіла відпочити. Чарівні напівзакриті очі, тонко окреслений ніс, м’які, по-дитячому припухлі губи.

Обличчя Мадонни спокійно, вона занурена у свої нелегкі думи. Мадонна Герарда Давида – це зовсім молода мати, майже дівчинка. Її м’які рудувате волосся огортає накидка з прозорої вуалі. Однією рукою вона притримує Немовляти, у такому ж прозорому вбранні, інший підтримує груди, якою годує дитя. Руки чудово написані і вражають своєю красою. Поряд з Мадонною на каменях стоїть скромна плетена корзинка. За її спиною підноситься ліс, по якому рухаються подорожні. У них можна дізнатися ті ж персонажі – Діву Марію з Немовлям, а також Йосифа, що рятуються втечею в Єгипет.

Включення в композицію картини епізодів, сюжетно пов’язаних з головне темою, – поширений прийом мистецтва Північного Відродження. Майстер любовно виписує пейзаж, не забуваючи ні камінця лежить біля ніг Мадонни, ні розточування, з трудом пробивається крізь кам’янистий грунт. Він милується брилами піщанику, на яких сидить Марія, шорсткістю деревних стовбурів, блакиттю неба. Колорит картини яскравий, блискучий. Її поверхня блищить подібно емалі. Все говорить про віртуозному майстерності художника, повністю розкрився в цій картині.

Картина виконана на заході творчості Давида, коли нідерландське мистецтво зазнавало на собі великий вплив італійського живопису. Мабуть, через це композиція твору пирамидальна. В цілому “Відпочинок на шляху до Єгипту” Герарда Давида наповнює відчуттям глибокого умиротворення і заглибленості в себе.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Відпочинок на шляху до Єгипту – Герард Давид.