Відпочинок. Суспільство в циліндрах – Казимир Малевич

Відпочинок. Суспільство в циліндрах   Казимир Малевич

Ця химерна картина відповідала б ефект розсипаного гороху, якщо б не було чорних плям серед буйства білого і зеленого. Погляд на секунду завмирає на бородатої фігури в центрі, потім переноситься у лівий край до чоловіка зі схрещеними ногами, легко перестрибує з невеликим ділянкам чорного кольору зліва нарпаво і повертається в центр напівкруглої лінією на плаття дами.

Картина площинна, без просторової глибини, в ній немає ні лінії горизонту, ні законів перспективи, вона красива своїми великими ясними плямами. Подібний підхід характерний для традиційної східної живопису.

Важливий тут ритм. Художником задані два ритму: більш гучний, фігури, тихше – це розсип квітів. Багато персонажі дивляться на глядача, ми ніби застаємо це миле товариство зненацька, тобто стаємо учасниками події, в картині присутній ефект часу.

Радість життя, добродушну іронію над сучасниками можна побачити в цих легких фігурках, безтурботність аристократії, яка раділа весняної зелені.

Форма настільки спрощується, що нагадує дитячий малюнок, колір прагне до максимальної емоційної сили. Так вплив модерну і символізму поступово поступається дорогу фовизму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Відпочинок. Суспільство в циліндрах – Казимир Малевич.