Відпочиваючий солдатів – Михайло Ларіонов

Відпочиваючий солдатів   Михайло Ларіонов

Картина “Відпочиваючий солдатів” – програмне полотно, частина т. н. солдатської серії Ларіонова. У період її написання художник їздив часто на табірні збори. У той час він дуже цікавився самодіяльними малюнками, якими були покриті стіни казарм. Зазвичай солдати зображували на них жінок і коней, супроводжуючи легковажними підписами.

Картина написана в примітивістського манері, до якої Ларіонов звернувся, відчуваючи вплив фовізму і наївного мистецтва.

Критики недвозначно зустріли цю картину, а саме – з відвертим здивуванням і навіть ворожістю: “Відпочиваючий солдатів” написано так: сам сидить, а поруч поклав окремо нижню частину свого корпусу, ноги” або “Зовсім невдалий “Відпочиваючий солдатів”, зображений з исковерканними ногами і лежить біля паркану, забрудненого якимись написами”.

Сам Ларіонов іронічно порівнював свого “солдата” з “відпочиваючої Венерою”. Іронія, яка виражена в неприродності його пози, говорить про відповідне ставлення автора до сучасної дійсності, а саме – про заперечення цінностей культури минулого. Навмисна недбалість мазка і кольору, далекі від вишуканої палітри, а також простота сюжету підтверджують нехтування класичними канонами і прагнення до утвердження нового.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Відпочиваючий солдатів – Михайло Ларіонов.