Вигідна позиція – Лоуренс Альма-тадема

Вигідна позиція   Лоуренс Альма тадема

Лоуренс Альма-Тадема, голландський і англійський художник, майстер історичного і міфологічного живопису, пристрасний археолог. Альма-Тадема народився 8 січня 1836 в містечку Дронрийп, земля Фрисланд в Нідерландах. Мистецтво живопису навчався у голландських майстрів Йозефа Лаурентіса Дикманса, Байрона Яна Хендріка Leitza, Байрона Густава Вапперса. Ранні роботи художника містять тонке, але непереборне схожість з мистецтвом голландських майстрів.

Проте в 60-е роки XIX століття, художник Альма-Тадема здійснив подорож до Італії і ця поїздка перевернула все його життя. Під час експедиції Альма-Тадема зіткнувся з руїнами стародавніх римських міст Помпеї і Геркуланума. Зачарований красою давньоримської цивілізації, а особливо деталями повсякденному житті, він почав плідну вивчення стародавнього Риму. Римська археологія, живопис і культура стали для Альма-Тадеми пристрасним захопленням, яке тривало все життя. Інтерес до стародавнього Риму видно в багатьох роботах Альма-Тадеми.

Правдивістю і переконливістю своїх картин Альма-Тадема зобов’язаний насамперед своїм грунтовним знанням археології. Художник добре знав, як одягались древні римляни, яке було озброєння війська, який вигляд мали будинки простих громадян, вілли патриціїв, майстерні ремісників, ринки і лазні. Художник Альма-Тадема вивчав руїни храмів, познайомився в подробицях з обов’язками жерців, з ходом стародавніх ритуальних обрядів, порядку жертвоприношень і святкових маніфестацій.

Коли Альма-Тадема в 70-х роках XIX століття переїхав до Англії, його стиль живопису вже був сформований і знавці із захопленням зустріли нові роботи талановитого художника. В екзотичному будинку живописця в Лондоні можна було на власні очі побачити всі ті знамениті басейни з мармуровими лавками і колонами, античну начиння і шати, відомі за його картинам. Зображуючи лазні, амфітеатри, атріуми будинків, він писав з натури те, що дійсно перебувало в його власному “давньоримському” будинку.

Спокійна краса таких картин, як “Вигідна позиція” і “Срібні дрібнички” створюють у глядачів неповторну атмосферу незримої присутності. Починаючи з раннього, так званого “Помпейского періоду” і закінчуючи пізніми, більш сентиментальними роботами, художник Лоуренс Альма-Тадема залишив нам у спадщину прекрасні, залишаються в пам’яті картини. Лоуренс Альма-Тадема помер 28 червня 1912 року у Вісбадені, в Німеччині.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вигідна позиція – Лоуренс Альма-тадема.