Вигляд міста Делфта – Ян Вермеер

Вигляд міста Делфта   Ян Вермеер

Картина голландського художника Яна Вермеєра “Вигляд міста Делфта”. Розмір пейзажу 98,5 x 117,5 см, полотно, олія. Живописець Ян Вермеер досяг у своїх міських видах дивною, майже фотографічної точності та об’єктивності, з’єднавши їх з звичного для своєї живопису м’якої поезією.

Міські види в часи Вермеєра в Голландії рідко виконувалися художниками для широкого продажу, здебільшого подібні картини-пейзажі або ведути створювалися під певне замовлення. Вермеер в цій картині в цілому залишається вірний своїм принципам розташовувати компоненти зображення паралельно площині картини. Композиція художника складається з чотирьох горизонтальних пластів: берег, річка, місто і небо.

Зліва на березі художник зобразив мати з дитиною, даму в суспільстві двох елегантно одягнених бюргерів, і в центрі картини ще дві жіночі постаті. Річка Сгі, що протікає у міста, розгалужується на картині на Старий і Новий канал. Вважають, що живописець писав картину “Вигляд міста Делфта” за допомогою камери-обскури, намагаючись передати гру світла на воді і предметах.

Особливо це помітно в зображенні водної поверхні у рибальських баркасів в центрі і правій частині картини. Камера-обскура, світлонепроникна коробка з невеликим отвором в центрі однієї з стінок. Встановивши коробку отвором до якого-небудь предмету, можна спостерігати на протилежній стінці його зображення. До винаходу фотоапарата камера-обскура часто застосовувалася художниками для точних натурних замальовок.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вигляд міста Делфта – Ян Вермеер.