Війна – Анрі Руссо

Війна   Анрі Руссо

Наприкінці 1893 року Руссо залишив службу, отримав невелику пенсію, і свободу, яка дозволила зайнятися улюбленою справою, але змусила шукати дохід, який дозволяв матеріально забезпечувати сім’ю.

Уроки гри на скрипці, картини, які він малює на замовлення – все це приносить гроші, але художник знає про своє справжнє призначення, і вперто рухається до мети. В 1894-му, в Салоні виставляється робота “Війна” твір, що викликав суперечки в суспільстві, так і в творчому середовищі. Професіонали відзначають недоліки, окремі критики обурюються, але сперечатися, що у Руссо відсутня досконала самобутність і багатогранний талант, навряд чи хто спроможеться.

Весь центр картини тримається на чорного коня, стрімко несеться з фурією війни. Люди, в яких ще жевріє життя, відчувають жах. Атмосфера лиха передана автором приголомшливо реально, а весь сюжет пронизаний тяжким враженням. Майстер, який зумів донести до глядача такі емоції, навряд чи заслуговує насмішок, нещадної критики, а також не може вважатися за людину, позбавлену художнього таланту.

Помітив у цій роботі глибину і сенс відомий письменник Альфред Жарі, позитивно відізвавшись про неї. Йому належить і “авторство” прізвиська “Митник”, під яким Руссо знали в художньому середовищі Парижа.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)