Викрадення Деяніри – Гвідо Рені

Викрадення Деяніри   Гвідо Рені

Гвідо Рені – відомий майстер Болонської школи доби бароко. Після смерті художника його творчість ставили на один рівень з творчістю Рафаеля, але з настанням романтизму в творах Рені стали бачити манірний артистизм.

В сентиментальної релігійності і холодної раціональності пізніх робіт майстра угледіли риси академізму, і деякий час вони були незаслужено забуті. Рені навчався у Д. Карльварта і Л. Карраччі, після смерті якого очолив Болонську Академію.

Художник працював в Болоньї, Римі, Неаполі. Найбільш плідним був римський період. Рені захоплювався мистецтвом Караваджо, вивчав античні твори і живопис Рафаеля. У Римі він створив один з найвидатніших своїх творів – плафон в Палаццо Роспильози “Аврора” . Образи художника, створені в римський період, відрізняють піднесена краса, грація, легке, майже мінливе рух.

Полотно “Деяніра, похищаемая кентавром Нессом” відноситься до того періоду творчості Рені, коли в його мистецтві стали переважати раціональний початок і сентименталізм. Ця динамічна, з чіткою композиційною побудовою картина – одне з найпопулярніших творів художника.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)