Викрадення дочок Левкіппа – Пітер Рубенс

Викрадення дочок Левкіппа   Пітер Рубенс

Композиція цього полотна ритмічна і, на перший погляд, напружена, але все ж майстер віртуозно вписав всі вісім фігур спочатку в круговий рух, а потім, майже правильний квадрат. Рух починається зверху, від сидить на коні і піднімає дівчину Кастора, до другої дівчині, рука якої ніби відштовхує ногу, що стоїть на землі Поллукса і повертаючись в колишню точку, злітає вгору, до неба. Туди ж, до неба, спрямовані погляди дівчат, то благаючих богів рятунку, то чи благодарящих про надіслані наречених, .

Яскраві, світлі плями розкішних, зігнутих в стрімкому пориві фігур рудоволосих дівчат, чудово контрастують з засмаглими, міцними фігурами молодих чоловіків у військових обладунках. Країни, що розвиваються, немов на вітрі, червона і темно-зелена тканини за спинами чоловіків і біла, і золотиста тканини, обвиваючі сестер, створюють чудовий колірної декоративний ефект всього полотна. Фігури персонажів одночасно і напружені в пориві і, немов, за задумом художника, сповільнили рух, щоб підкреслити кульмінаційний момент відбувається.

Маленькі амурчики, що висять на шиях коней викрадачів, ясно свідчать про романтичних задумах викрадачів. Низька лінія горизонту створює прекрасний контраст всій багатофігурною композицією на тлі світлого неба, посилюючи її загальну патетику. Рубенсу вдалося створити надзвичайно декоративну композицію, геніально переплести і зіставити лінії і форми. Майстер, як зазвичай, милується молодими, сильними, здоровими тілами персонажів, надаючи їм трохи зайвої “пишності” і грубуватою, земної краси.

Спочатку драматичний, древній античний сюжет, набуває на полотні автора потужне естетичне звучання, “барокове” витонченість і пишність, але разом з тим невимушеність і легкість. Великий фламандець, немов відводить нас від реальності, створює складну гру ліній і колірних плям, наділяючи свої персонажі надзвичайною чуттєвістю, силою і жагою до життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Викрадення дочок Левкіппа – Пітер Рубенс.