Викрадення сабінянок – Джованні Баттіста Тьєполо

Викрадення сабінянок   Джованні Баттіста Тьєполо

За розповідями римських істориків Рим був заселений одними чоловіками, так як сусідні племена не хотіли видавати заміж своїх дочок за бідних наречених Риму. Тоді Ромул улаштував свято і запросив сусідів сабінян зі своїми родинами. Під час свята римляни несподівано накинулися на беззбройних сабінян і викрали у них дівчат.

Обурені сусіди почали війну. Римляни наголову розбили латинян, які напали на Рим, але набагато важче була війна з сабінянамі, які втратили особливо багато жінок. За допомогою дочки начальника капітолійської фортеці, Тарпеї, сабіняни заволоділи Капітолієм. Боротьба тривала дуже довго. Сабіняни під начальством царя Тита Тація нарешті здолали римлян і звернули їх у втечу.

Ромул звертався до богів і обіцяв побудувати храм Юпітера Статора, якщо він зупинить біжать. І в цей час жінки-сабінянки, яких викрали римляни, схопили в руки своїх, вже народжених від римлян дітей, з розпущеним волоссям і в розірваних одязі кинулися билися між чоловіками і стали благати їх зупинитися, припинити битву. Сабіняни погодилися, і був укладений вічний мир, за яким два народи об’єдналися в одну державу під верховним зверхністю Тита Тація та Ромула. Римляни повинні були носити крім свого імені ще сабінське назва – квіріти. Релігія ставала загальною. Таким чином, жінки врятували Рим. У пам’ять про це Ромул заснував свято Матурналий і дав жінкам багато почесних прав.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4.25 out of 5)


Викрадення сабінянок – Джованні Баттіста Тьєполо.