Викрадення Європи – Джованні Баттіста Тьєполо

Викрадення Європи   Джованні Баттіста Тьєполо

Як свідчить грецький міф, Європа – красуня дочка багатого фінікійського царя Агенора. Одного разу Європа, одягнувшись в яскраві одягу, вийшла з подругами на берег моря, Там дівчата збирали квіти, водили хоровод. І тут на березі її побачив великий Зевс, він був вражений красою дівчини і вирішив її викрасти. Зевс перетворився на бика з золотими рогами, вкритого золотою вовною, на лобі в нього горіло срібне пляма.

Золотий бик неквапливо вийшов з лісу. Дівчата одразу підбігли до нього, стали гладити його золотаву шерсть. Такого красивого і могутнього бика їм ще не доводилося бачити. Вони почала водити навколо нього хоровод. Європа теж гладила і пестила його. Бик приліг, і Європа зі сміхом всілася на його спину, їй хотілося покататися на такому великому добродушній тварину. Але бик несподівано схопився і кинувся до моря. Європа закричала від страху, але було пізно, бик мчав зі страшною швидкістю, вона вчепилася в його роги, щоб не впасти. Закричали подружки, не в силах їй допомогти. А бик, підбігши до воді, кинувся у хвилі і поплив. І відразу поруч з’явився бог Посейдон на своїй золотій колісниці і граються нереїди. Посейдон, розмахуючи тризубом, показував бику дорогу. Незабаром Європа втратила увазі рідний берег.

Довго плив по морю Зевс, втомився. Нарешті здалася гориста суша. Це був острів Кріт, де було місце помешкання Зевса. Бик вийшов на берег, Європа зістрибнула з нього. І тут Зевс перетворився в бога Зевса, і він запропонував їй стати його дружиною. Європа погодилася. Вона залишилася жити на Криті, де у них народилися троє дітей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Викрадення Європи – Джованні Баттіста Тьєполо.