Викрадення Європи – Франсуа Буше

Викрадення Європи   Франсуа Буше

Картина міфологічної тематики французького художника Франсуа Буше “Викрадення Європи”. Розмір картини 231 x 274 см, полотно, олія.

Живописець Буші неодноразово звертався до цієї міфологічної історії, відома також його картина “Викрадення Європи”, написана в 1747 році, і в даний час зберігається в Луврі. Європа, у грецькій міфології дочка фінікійського царя Агенора, викрадена Зевсом, що звернулися до бика. На спині бика Європа перепливла морі і потрапила на Крит, де народила від Зевса Міноса.

Талант декоратора і фантазія художника Франсуа Буше проявилися в його численних міфологічних сценах. Давньогрецькі та давньоримські боги, богині і інші міфологічні персонажі зображалися на тлі уявних античних споруд.

Ці ефектні сцени по композиції, виконані динамічним мазком, написані у вільній живописній манері і яскравою серебрящейся кольоровій гамі, що говорить про захоплення художником стилем живопису Джованні Баттіста Тьєполо. Буше любив не лише використання певних декількох кольорів, але і ефектні прийоми.

Художник вдавався до рясним лессировкам, надаючи живопису вид мініатюри або порцеляновій поверхні, писав вільними рідкими мазками, наслідуючи манеру Тьєполо, а в палітрі – колориту венеціанських майстрів. Франсуа Буше був інтерпретатором багатьох художніх манер, відчуваючи творчу свободу як справжній віртуоз живопису початку і середини XVIII століття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)