Викрадення Європи – Мартен де Вос

Викрадення Європи   Мартен де Вос

Мартен де Вос був членом гільдії художників в Антверпені, яка в кінці XVI ст. стала значним мистецьким центром. Його витончена манера письма цілком проявилася в Картині Викрадення Європи.

На полотні зображена Оголена Європа, розпростерта на спині Юпітера, який перетворився на білого бика; її одяг витончено здіймається від вітру над головою, а сама вона вчепилася в роги бика. Її сумний погляд звернений на берег, де вона безтурботно гралася зі своїми подругами.

Подібно багатьом художникам свого часу, де Вос здійснив поїздку до Італії, тому в картині відчувається сильний вплив венеціанських художників Веронезе і Тиціана, які писали на цей сюжет. ЄВРОПА. Юпітер закохався в дочку фінікійського царя Європу і, перетворившись на бика, змішався зі стадом, пасшимся неподалік від морського берега, де вона грала з подругами. На картині Веронезе в Палаці дожів у Венеції Європа милується прекрасною биком і простягає йому квіти, він цілує їй руку.

За легендою, Юпітер пустував і грав до тих пір, поки Європа не перестала його боятися, стала вішати йому на роги гірлянди кольорів і, зрештою, не вилізла йому на спину. Тоді він кинувся вплав по морю до острова Крит, де розділив з нею ложе. Європа народила Юпітеру трьох синів; одним з них був Мінос, став царем Криту. За іншою версією, один із синів був континентом Європа, а сама Європа перетворилася в бика і стала зодіакальним сузір’ям Телець.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Викрадення Європи – Мартен де Вос.