Викрадення Європи – Валентин Сєров

Викрадення Європи   Валентин Сєров

Думка написати картину, сюжет якої заснований на давньогрецькому міфі, приходить до Валентину Сєрову під час його поїздки по Греції, де він вивчав давньогрецьке мистецтво. І в 1910 році з-під його пензля з’являється полотно “Викрадення Європи”, яке практично миттєво стає ще одним визнаним шедевром в скарбничці прославленого російського живописця.

Суть міфу, покладеного в основу картини, полягає в наступному: Зевс, помітивши надзвичайну красу земної дівчини Європи, дочки царя фінікійців, Агенора, закохується в неї і вирішує її викрасти. Звернувшись в бика, він постає перед прекрасною Європою. Приспавши її пильність миролюбним поведінкою, дочекавшись моменту, коли дівчина сяде йому на спину, Зевс в образі тварини впадає в море і пливе на острів Крит, несучи на спині свою кохану. Так Європа стає його дружиною і у них з’являються троє синів.

Звичайно, така барвиста легенда привертала до себе безліч художників. Картини на тему викрадення Європи писали Тіціан, Паоло Веронезе, Рембрандт, Гвідо Рені, Клод Лоррен, Франсуа Буше, Гюстав Моро, Франческо Альбані, Ніколас Пітерс Берхем, Лука Джордано і багато інших. Але робота Валентина Сєрова відрізняється від всіх своєю масштабністю і монументальністю.

Художня композиція картини Сєрова “Викрадення Європи” будується на напруженому діагональному рух і прагнення вгору. Всі дійові особи на картині спеціально розташовані по діагоналі. Потужні, різкі рухи величезного бика, що пливе по хвилях з переляканою дівчиною на могутній спині, повторює пливе поруч дельфін, що тільки посилює динамічний ефект, який справляє зображення. Більшу частину полотна займає море, сильно хвилюється, грізне і досить похмуре.

Нестандартно і колірне рішення, вибране Сєровим для написання цього шедеврального полотна. Всі фарби, використовувані художником мають дуже яскраві і насичені відтінки, видно вплив античних фресок, які вивчав Сєров на острові Крит. Для зображення бика він бере оранжево-цегляний колір, внаслідок цього Зевс в образі тварини стає потужним світлим енергійним плямою на тлі хвиль і неба, виконані в синьо-сірих тонах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Викрадення Європи – Валентин Сєров.