Віолончеліст – Марк Шагал

Віолончеліст   Марк Шагал

Однією з яскравих і змістовних картин Шагала є “Віолончеліст”. На ній – сповнений тривоги і творчого пориву музикант, що грає на віолончелі, представляє собою його тіло. У цьому образі Крокував підкреслює цілісність натури художника і його таланту. Тут же дуже характерний для художника образ відданої тварини людині, яка дивиться на віолончеліста і приграє йому на маленькій скрипці. Крокував відомий і як книжковий графік. Йому належать ілюстрації до “Мертвим душам” Н. В. Гоголя і Біблії.

Другий шлюб з Валентиною Бродської і подальша поїздка в Грецію дає початок новому періоду в творчості Шагала: всесвітнє визнання, вищі нагороди, розпис Гранд Опери, вітражів середньовічних соборів, які дивно гармонійно “вписалися” глибоко духовні і “позачасові” образи сучасного художника, безліч виставок картин, графіки, вітражів і скульптур, кераміки, мозаїки і гобелена…

Марк Шагал не прийнятий в свій час на батьківщині, особливо повно і яскраво реалізував свій талант в пізніші роки творчості, він з незвичайною жанрової насиченістю відбив неповторним, самобутнім мовою всю епоху великих змін.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)