Випивака – Адріан Брауера

Випивака   Адріан Брауера

Народна картинка з життя Фландрії. Це кабачок, в одній частині якого за столом група чоловіків п’ють місцеве вино або пиво, курять рубку. А в іншій частині кабачка, на передньому плані, інша група: троє чоловіків і жінка, господиня закладу. Двоє чоловіків, розповідаючи байки, курять люльку, а один уважно слухає розмову чоловіків.

В центрі групи – герой картини, сам “випивака”, він із задоволеною посмішкою вже багато випив наливає собі ще з глечика з вином. Серед них на такому стільчику сидить розповніла господиня харчевні, вона поблажливо вислуховує захмелілих чоловіків.

У лівому кутку дівчинка, ймовірно, донька господині, їсть кашу з миски, примостившись до треножной табуретці. Вона звернула своє обличчя до собаки, яка явно волає до совісті дівчинки, щоб та пригостила її. Якщо в задній частині кабачка відносно чисто, то в кухні кругом панує безлад: сміття на підлозі, подекуди розкиданий посуд, зламаний стілець – все говорить про те, що господиня не дуже завзята і чистоплотна у своєму закладі, вона краще віддає перевагу веселі байки п’яних гостей. Картина не викликає посмішки, швидше, гіркоту, що люди так безглуздо витрачають своє життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)