Вірсавія біля фонтану – Пітер Рубенс

Вірсавія біля фонтану   Пітер Рубенс

Рубенс створив велику кількість картин на біблійні сюжети. Для розуміння представленої тут роботи необхідно знати біблійний розповідь, причому вражає винахідливість художника в передачі його деталей. Цар Давид одного разу “проходжувався на даху царського дому і побачив з покрівлі купалася жінку; а та жінка була дуже красива”. Це була Вірсавія, жінка Хіттеянина Урії.

У лівому верхньому кутку полотна на даху палацу ледь помітно зображена фігура царя Давида, а Вірсавію Рубенс показав за туалетом на майданчику, провідною в басейн. Давид спокусив її, а Урія відправив на вірну загибель. Увагу привертає розкішна молодиця; Рубенс був великим майстром зображення жіночого тіла, причому він створив свій канон краси.

Між тим не можна не захопитися винахідливістю, з якою художник передає тонкі емоційні моменти цієї сцени: Здивований погляд Вірсавії, не чекала листа з рук надісланого до неї негреня, реакція собаки, оскалившейся на посланця і заподозрившей недобре. А як чудово виписані жіночі фігури, струмуюча вода, одягу і архітектурний пейзаж!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вірсавія біля фонтану – Пітер Рубенс.