Вітрильник біля берегів Криму в місячну ніч – Іван Айвазовський

Вітрильник біля берегів Криму в місячну ніч   Іван Айвазовський

Картина “Вітрильник біля берегів Криму в місячну ніч” написана олійними фарбами на полотні Іваном Костянтиновичем Айвазовським в 1858 році. До цього часу найбільший художник-мариніст вже більше десяти років живе у Феодосії, де на зароблені від продажу своїх полотен гроші, відкрив школу мистецтв, яка згодом принесла славу Новоросійської губернії і стала одним з її художніх центрів. В середині композиції трищогловий вітрильник.

Море без руху, спокійне, тихе, не передвіщають бурі – тільки легке коливання водної поверхні, видає в ньому життя. На кораблі спущені вітрила. Він, так само як і море, нерухомий. Здається, ніби природа і людина вже не змагаються один з одним, а, навпаки, зливаються в одне ціле.

Статичність картини підкреслена гірською грядою, розташованої на дальньому плані – прямо за кораблем. Гори, що руйнують лінійність горизонту, як би говорять про те, що не всі в світі так просто і гладко, навіть якщо на перший погляд виглядає саме так.

Кольори на картині – всі відтінки синього: від ніжно-блакитного до мало не переходить у чорний, майже смоляний. Що дивно, різноманіття відтінків одного кольору, що символізує чуттєву сторону життя всього сущого, доносять до глядача просту істину: у любові безліч граней незалежно від того, чи здатна людина сприймати їх чи ні. Зараз картина зберігається в Державному музейному об’єднання Художня культура Російської півночі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вітрильник біля берегів Криму в місячну ніч – Іван Айвазовський.