Вітряний день. Бик – Микола Кримов

Вітряний день. Бик   Микола Кримов

Кримова, на мій погляд, можна віднести до одних з найкращих пейзажистів 20 століття. Його вміння реалістично показати всім вже давно улюблену місцевість, що при перегляді ми мимоволі стаємо учасниками його твору. Моїм улюбленим твір у цього автора є картина “Вітряний день. Бик”, вона була намальована в 1908 році.

Дивлячись вперше на цей твір, я відчула тривогу і хвилювання, мені стало страшно від вітру, який дме з непереборною силою, я почула шум хитних гілок дерев. Ця картина відрізняється від інших своїм ураганом. Небо затягнуте хмарами, і вітер піднімає з землі хмари куряви.

На мою думку, скоро вдарить грім і блискавка, зазвичай при такому вітрі не обходиться без дощу. МИ бачимо пастуха, який поспішає заганяти своїх тварин в стійло, щоб перечекати ураган в теплі. У воротах йому махає піднятими руками помічник, як би закликаючи тварин поквапитися.

Ми бачимо на картині, що наближається гроза бояться не тільки тварини, але й люди. Біла корова не поспішаючи, спокійним кроком направляється в потрібне місце, то бик, зображений на картині чорним кольором, від страху починає бунтувати. його хвіст задран, роги готові до сутички від страху він пригнувся до землі. Здається, ось, ось прогримить блискавка і від страху бик рвоне назустріч урагану. Ураган можна зіставити з биком, вони схожі своїм темпераментом і бунтарським характером.

Я не люблю такі прояви погоди, і намагаюся в час дощу, грози і блискавки сидіти вдома. Мені інколи страшно підійти до вікна. Я люблю таку погоду, загорнувшись у плед з чашкою чаю. Читати цікаві книги. В цей момент ніщо не може відвернути мене від читання захоплюючого роману. Спасибі художнику за створення реалістичного зображення, яке дозволило порівняти бика з бурею, і пофантазувати. Більше б таких творів мистецтві.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)