Вивіска лавки Жерсена – Жан Антуан Ватто

Вивіска лавки Жерсена   Жан Антуан Ватто

Прийнято вважати, що ця вивіска була написана Антуаном Ватто на початку 1721 року для перекупника картин Жерсена. Це наймасштабніша з робіт художника, а спочатку вона була ще більше, оскільки її вінчала напівкругла арка, покликана заповнити собою весь вільний простір над входом у крамницю Жерсена. Сюжет “Вивіски Жерсена” разюче відрізняється від сюжетів колишніх картин художника.

Перед поглядом глядача “розігрується” якесь уявне дійство, що відбувається в крамниці, стіни якої від підлоги до стелі завішані виставленими на продаж картинами.

Увагу відвідувачів крамниці прикута до овальної картині з зображеними на ній у фривольних позах оголеними фігурами. Актуальна деталь: працівники Жерсена упаковують в ящик портрет нещодавно померлого короля Людовика XIV. Його потрібно винести з магазину – адже навряд чи хтось захоче придбати портрет покійного короля.

Молоду даму, яка зупинилася поглянути на те, як портрет монарха прибирають в ящик, кавалер нетерплячим жестом запрошує пройти туди, де зібралася вся публіка, – до вже згаданої овальної картині.

Жерсен говорив, що вивіску Ватто взявся писати виключно для того, щоб “розім’яти пальці після Англії”, і закінчив її в тиждень. А власне вивіскою лавці Жерсена вона послужила і того менше – через кілька днів один з клієнтів перекупника картин висловив бажання придбати її.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)