Вівтар Паумгартнеров – Альбрехт Дюрер

Вівтар Паумгартнеров   Альбрехт Дюрер

Триптих “Вівтар Паумгартнеров” був написаний на замовлення патриціанського сімейства Паумгартнеров для однієї з церков у Нюрнберзі. На центральній частині зображено “Різдво”.

Композиція химерно поєднує риси ще середньовічних уявлень з новими ренесансними принципами побудови простору. Так, згідно середньовічним іконографічним схемами художник зобразив маленькі фігурки сім’ї замовників вівтаря, неспівставні за масштабом з основними героями картини.

Сцена відбувається в руїнах величного старого будинку, перспектива якого вирішена в суворій відповідності з її науковими законами. Насичені тони одягу головних фігур, так само як і світлі тони пейзажу в глибині, свідчать про певний вплив робіт італійських майстрів, з якими Дюрер познайомився під час своєї першої поїздки в Італію.

“Різдво Христове” – центральна частина вівтаря. Світлі і святковий, вечірній к її фарби. Звучен контраст червоного вбрання Йосипа і синього шати Марії. Прекрасні фантастичні руїни. По обидва боки св. сімейства – крихітні постаті сім’ї замовників – груповий портрет сім’ї знатних нюрнбержцев в ошатних костюмах. За бажанням замовників написані їхні герби.

Картина дуже вправна. Любовно переданий трепет листя, здається, що вітром вигнуті гілки кущів, якими поросла кам’яна руїна, м’яко спадають складки тканин, лисніють шкури і блищать величезні очі корів. На бічних стулках вівтаря, подібно двом вартовим, стоять св. Євстафій і св. Георгій. Вони спираються на держаки прапорів. Їх лати блищать. Це не тільки зображення святих, це портрети замовників – Стефана і Луки Паумгартнеров.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вівтар Паумгартнеров – Альбрехт Дюрер.