Вівтар Свято чоток – Альбрехт Дюрер

Вівтар Свято чоток   Альбрехт Дюрер

До 1506-1507 років відноситься друга поїздка Дюрера до Венеції. Пройшов Значний шлях творчих пошуків, зрілий художник тепер міг більш свідомо сприйняти враження від мистецтва італійського Ренесансу.

Твори, створені Дюрером безпосередньо після цієї поїздки, – єдині роботи майстра, близькі за своїм образотворчим прийомам до класичним італійським зразкам. Такі сповнені спокою і гармонії дві картини на релігійну тематику – “Свято чоток” і “Мадонна з чижиком” , “Портрет венеціанки”, і “Адам і Єва” .

У двометровою вівтарної композиції “Свято чоток” він вирішив релігійну тему, по суті, як груповий портрет численних спонсорів різних станів, зображених на тлі сонячного гірського пейзажу у трону Марії.

Гармонійне рівновагу цілого, сувора піраміда фігур центральній частині зближують композицію за творами Високого Відродження. Художник досяг незвичайною для нього м’якості живописної манери, багатства нюансів кольору, враження легкості середовища. З більш пізніх речей ті ж риси зберігає “Мадонна з немовлям” .

Всім цим картинам притаманні, по суті, чужі Дюреру подібна інертність, рівновагу композиційних побудов, плавність округлих контурів, згладженість пластичної обробки форм.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вівтар Свято чоток – Альбрехт Дюрер.