Вівтарний обра – Мазаччо

Вівтарний обра   Мазаччо

У другому виданні “Життєписів найбільш знаменитих живописців” Джорджа Вазарі приписує Мазаччо вівтарний образ, який він бачив у церкві Сайту Марія Маджоре в Римі. У XVII столітті цей образ був прибраний з церкви, а незабаром виявився втраченим. То був двосторонній триптих. У 1950 році в одному приватному зібранні в Англії були виявлені і негайно придбані лондонській Національній галереї дві панелі цього образу.

На одній зображені святий Ієронім і Іоанн Хреститель, а на другий – святий Либериус і Матвій. Колишній директор Національної галереї оголосив, що, на його думку, кисті Мазаччо належить тільки панель із зображенням святого Ієроніма, в той час як автором другої панелі є Мазолино.

Панелі, про які йде мова, дійсно виконані в різній манері, і фігури святого Ієроніма і Іоанна Предтечі написані набагато виразніше і вправнішим, ніж фігура святого Матвія. Відомі ще чотири панелі цього вівтарного образу – дві з них знаходяться в Неаполі і дві у Філадельфії. Їх приписують Мазолино. Цілком можливо, що робота над створенням вівтарного образу була розпочата Мазаччо, а після його смерті продовжена і доведена до кінця Мазолино.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)