Вихід Христа з учнями з Тайної вечері Гетсиманський сад – Микола Ге

Всі сиділи в глибокій скорботі і мовчанні. В ніч з четверга на п’ятницю, Ісус з одинадцятьма учнями вийшов у Гетсиманський сад, який знаходився біля підніжжя Єлеонської гори. А в цей час Юда вже поспішав до дому первосвященика Каяфи…

Через 25 років після створення “Тайної вечері” художник Микола Миколайович Ге Напише ще одну картину, що з’явилася її прямим продовженням, – “Вихід Христа з учнями з Тайної вечері Гетсиманський сад”.

“Ось, настає година, і вже настала, що ви рассеетесь кожен у свій бік і Мене зоставили”, – написано в Євангелії від Івана. Але як втілити у живопису цей драматичний момент самотності і передчуття загибелі? Уява художника малювала Христа із заламаними руками, з виразом розпачу на обличчі… Але все було не те. Відчуття гнітючої невизначеності він висловить в холодних, “скорботних” фарбах полотна, в мірній вчини зникають у темряві фігур. Майстерно переданий повільний ритм похоронного ходи красномовно нагадує про те, що із замкнутого кола немає і не може бути виходу. Похмурі тони картини точно і емоційно передають самотність Христа, поки ще оточеного людьми.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вихід Христа з учнями з Тайної вечері Гетсиманський сад – Микола Ге.