Вихід з протестантської церкви в Нюэнене – Вінсент Ван Гог

Вихід з протестантської церкви в Нюэнене   Вінсент Ван Гог

У 1882 році батько Ван Гога був призначений на посаду пастора в Нюэне. Незабаром туди переїхала вся його родина, включаючи Вінсента. Відносини з батьками у художника були дуже складними.

Через два роки з матір’ю Ван Гога стався нещасний випадок, в результаті якого вона пошкодила стегно. Вінсент і його сестра доглядали за нею, і відносини між матір’ю і сином стали поліпшуватися. Щоб зробити їй подарунок, Ван Гог почав роботу над картиною, яку повністю завершив в 1885 році.

На картині ще дуже помітно вплив класичної школи. Строго обмежена колірна гама побудована на поєднанні різних відтінків охри. Глибокі чорні тіні, тьмяні мляві кольору створюють атмосферу напруги і пригніченості.

Чорна дах церкви є композиційною домінантою картини. На ній зовсім не видно відсвітів блакитного, ясного і ніби чужорідного для цього полотна неба. Фігури людей, такі маленькі на тлі величної церкви, написані недбалими мазками темних фарб. Їх особи опущені, що ще більше посилює загальний настрій.

Можливо, світле небо уособлювало надії Вінсента на краще майбутнє, і, зображуючи гілки дерев з листям останньої на його тлі, художник прагнув передати ліричний настрій пізньої осені. Але все, що знаходиться під небом, залишилося обійнятим атмосферою пригніченості і холоду.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Вихід з протестантської церкви в Нюэнене – Вінсент Ван Гог.