Виявлення немовляти Еріхтонія – Пітер Рубенс

Виявлення немовляти Еріхтонія   Пітер Рубенс

Картина фламандського художника Пітера Пауля Рубенса “Виявлення немовляти Еріхтонія”. Розмір картини 218 x 317 см, полотно, олія. Еріхтоній або Эрихфоний – персонаж давньогрецької міфології, згаданий в “Іліаді” і “Одіссея” як Ерехтей. Цар Афін, якого народила богиня землі Гея від пролившегося насіння бога ковальських справ та майстрів Гефеста. Вихований Афіною, яка передала немовляти в закритому ящику дочкам Кекропса – Герсе, Аглавре і Пандросе.

Вона заборонила дівчатам заглядати в скриньку, так як Еріхтоній мав нижню половину тіла зміїну. Царівни порушили цю заборону і відкрили скриньку. Аглавра і Герса за це були вражені божевіллям і покінчили із собою, кинувшись з акропольской скелі. Після цього Афіна сама виховала Еріхтонія у своєму храмі. Афіна дала йому при народженні в кільці краплі крові Горгони.

Його зображували у вигляді змії поруч з Афіною. Подорослішавши, Еріхтоній вигнав з країни Амфиктиона і запанував в Афінах. Еріхтоній був одружений на наяде Праксифее, яка народила йому сина Пандіона. Вважається винахідником квадриги. Був похований сином на священній ділянці храму Афіни, який отримав назву Эрихтейона.

Эрихтейон, пам’ятник давньогрецької архітектури, храм Афіни і Ерехтея на Акрополі в Афінах, відрізняється підкреслено асиметричною композицією, тонкою красою двох іонічних портиків і портика каріатид.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Виявлення немовляти Еріхтонія – Пітер Рубенс.