Візит – Пітер де Хох

Візит   Пітер де Хох

Малював більшу частину життя картини зі сценами бюргерського побуту, Пітер де Хох був одним з тих, кого називають “малими голландцями”. Теми його творів зазвичай прості – господиня розмовляє зі служницею, мати годує дитину, приятелі грають в карти. На картині “Візит” художник, представивши в такому улюбленому ним інтер’єрі типового голландського будинку сценку з повсякденного життя, розгорнув якийсь сюжет. Цікаво, що нижня половина вікна закриті віконницями, значить, господарі хочуть щось приховати від сторонніх очей.

Чоловік, який прийшов у гості, тримає за руку господиню, яка, усміхаючись, дивиться йому в очі. Мова між ними швидше за все йшла про сватання або приємне побаченні, і питання вирішилося за обопільною згодою. Служниця розливає вино, щоб відзначити подію, ще один гість щось радісно їй каже. Колорит цієї картини побудований на поєднанні приглушених тонів інтер’єру і яскравих одягів – червоного, синього, жовтого та білого кольорів. У наряді гостя зійшлися білий, золотисто-жовтий і глибокий чорний колір, яким де Хох часто користувався.

Чоловік сидить на блакитний подушечці, колір якої у поєднанні з жовтим і білим часто зустрічається в роботах Вермеєра Делфтського. Від цього сучасника і перейшла до де Хоху любов до тонкого використанню яскравих фарб і денного освітлення інтер’єрів в полотнах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)