Вклад народів СРСР у світову культуру і цивілізацію – Ілля Глазунов

Вклад народів СРСР у світову культуру і цивілізацію   Ілля Глазунов

Пропозиція ЮНЕСКО великому російському художнику Іллі Глазунову створити панно, що відображає вклад народів СРСР у світову культуру і цивілізацію, було актом високого міжнародного визнання його творчості. Але як вирішити таку складну проблему – в одній картині відобразити масштаб багатовікових звершень більше сотні народів і народностей, що населяють територію колишньої Російської імперії, а тоді СРСР, що розкинулася на шостій частині Землі?

Як відомо, за рішенням ЮНЕСКО щороку відзначаються ювілейні дати, пов’язані з іменами найвидатніших творців світової цивілізації. І художник, представивши впізнавані хрестоматійні образи великих учених, діячів літератури і мистецтва різних національностей, а також плоди їх творчого генія, що проявлялося в різні часи, створив образ втіленої мощі своєї Вітчизни в протяжності історичного буття.

Це твір Глазунова, викликало великий резонанс світової громадськості, було передано радянським урядом в дар ЮНЕСКО і зайняло місце в одному з холів штаб-квартири цієї організації у Парижі. Її Генеральний секретар, виступаючи на церемонії передачі панно, сказав: “Ми впевнені, що всі, хто прийде в ЮНЕСКО – чоловіки, жінки, молодь,- стоячи перед цим творінням, відчують укладений в ньому гуманний сенс, надихаючий на розвиток творчих можливостей в ім’я щастя людей, миру і справедливості”.

Міжнародна критика відзначила незвичайність колориту, сміливість рішення і справді новаторську подачу настільки важкого по вираженню змісту.

Французькі критики відзначили, що ЮНЕСКО запрошувалися лише три художника зі світовими іменами – Мирро, Пікассо і Глазунов.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вклад народів СРСР у світову культуру і цивілізацію – Ілля Глазунов.