Влітку – Валентин Сєров

Влітку   Валентин Сєров

Валентин Олександрович Сєров, видатний портретист і прекрасний живописець, створює в 1895 році світлий ліричний полотно “Літа”. Робота вийшла легкою, повітряною. У ній все немов пронизане світлом і теплом. Про це свідчить і колорит картини. Всі відтінки, використовувані у створенні центрального образу, немов змішані з самим літнім сонцем, настільки вони випромінюють щастя і безтурботність дитинства.

Картина, написана олійними фарбами, проте зображення вийшло дуже м’яким і пастельним, нагадуючи швидкий начерк або етюд.

Полотно відображає конкретне протягом життя, її красу, відкритість і невловимість. Все це ріднить життя з прозорим, ледь відчутним теплим повітрям або легким диханням дитини.

Яскраве ранкове сонце висвітлює грають неподалік дітей, наповнюючи навколишній простір золотим світлом. Відтінки золота пронизують полотно. Літо живе в кожному штриху картини, насичуючи собою повітря. Картина покликана передати яскраве спекотне настрій літа, освітити світ навколо позитивними, по-справжньому літніми переживаннями та емоціями.

Портрет дівчинки – головний образ в картині. Він такий же сонячний, як і сама мальовнича робота. Образ, переданий художником, вийшов прозорим і крихким, точно просвічує. Тонкі риси обличчя, яскраве тепле світіння, що виходить від сукні, примушує бачити в цій картині образ, позбавлений похмурість і печалі, а, навпаки, образ повний радості і тихих, але палких по своїй суті надій.

Картина швидше нагадує фотографію з того композиційній побудові, який обрав автор полотна. Створюється враження, що ще трохи-і цей образ розтане, зникне, точно його й не існувало, розчиниться в нашій пам’яті, залишившись прозорим, але приємним спогадом про літо, про щось дійсно найщирішого і нетривале. Художник зміг вловити і втілити цей рідкісний мить буття, схожі картини є в свідомості і життя кожного з нас.

Вони настільки яскраві, чисті і дорогі нашому серцю, хоч вже більше нездійсненні і невозвратни. Але все ж ці образи живуть з нами, проявляючись часом в нашій настільки розрізненою і роздробленою часом пам’яті. І все-таки ці милі образи є, вони існують. Нехай і в нашій пам’яті, або у вигляді геніального портрета. Але, тим не менш, це наші образи, образи нашого життя, якими б далекими і недоступними вони не здавалися, вони такі ж світлі і близькі нам, як і раніше.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)