Водойма – Віктор Борисов-Мусатов

Водойма   Віктор Борисов Мусатов

Творчість Віктора Борисова-Мусатова стоїть осібно серед робіт інших художників кінця 19 – початку 20 століття за рахунок спроби створення якогось дуже особистого, інтимного світу на своїх картинах. Його твори не описують епоху – вони розповідають про життя художника, часом повністю ігноруючи буття та історичні елементи, вони сповнені меланхолії і туги про померлого.

Задум картини “Водойма” до Борисову-Мусатову прийшов в маєтку князів Прозоровських-Голіциних, де він відпочивав влітку 1902 року. Біля маленького ставка зображена сидяча жінка – це гаряче улюблена дружина художника, тендітна фігура в накидці, що стоїть поруч – його сестра. У воді дуже чітко відображаються хмари, немов застиглі в блакитному небі, тіні таких же нерухомих дерев – все полотно наповнене глибокою дзвінкої тишею, яка змушує людину відчувати свою велич і нікчемність.

Картина Борисова-Мусатова “Водойма” дуже вразила критиків, художників, так і всіх сучасників живописця своєї внутрішньої поезією, прихованої за олійними мазками. Прекрасна робота, що вражає оксамитом фарб, чіткістю передачі неба, листя дерев, тихій гладі ставу. Жінка в синій сукні – дружина художника – центральний колірної і композиційний елемент картини: соковитий яскравий синій колір її плаття визначає колірний лад і настрій всього твору.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Водойма – Віктор Борисов-Мусатов.