Водоспад – Якоб ван Рейсдал

Водоспад   Якоб ван Рейсдал

Картина голландського живописця Якоба ван Рейсдала “Водоспад”. Розмір картини 100 x 87 см, полотно, олія. Припускають, що Рейсдал писав уявні гірські лісові пейзажі з бурхливими водоспадами. Вважається, що Рейсдал не бував у гірській місцевості, де є водоспади, а писав їх, спираючись на відомі картини свого друга Аларта ван Эвердингена, відвідував скандинавські країни.

Звичайно голландські пейзажисти в молодості освоювали кілька сюжетів і все життя експлуатували їх, копіюючи свої власні роботи і створюючи безліч варіантів своїх ранніх вдалих картин.

Творчість Рейсдала, швидше, було винятком, яке, на жаль, лише підтверджувало загальне правило втілення “компанейщени” і дублювання сюжетів у мистецтві голландської пейзажного живопису. У середині 60-х років двадцятого століття з’явилося фундаментальне дослідження історика епохи європейського бароко Вольфганга Стехова “Голландський пейзаж 17 століття”.

У цьому науковому працю ім’я Якоба ван Рейсдала фігурує в десяти із тринадцяти категорій, які досконально розібрані дослідником. Докладні описи і згадки про роботи живописця можна знайти в розділах, присвячених дюнах, путівцях, полям, панорам, каналів, річок, водоспадів, лісів, зимовим, річковим, берегових і морських пейзажів, міським і уявним видами, німецькою та норвезьким пейзажам.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)