Водяний млин – Мейндерт Хоббема

Водяний млин   Мейндерт Хоббема

У XVII столітті в голландській ландшафтної живопису поряд з Рембрандтом панував Якоб ван Рейсдал. З амстердамських учнів Рейсдала Мейндерт Гоббема придбав чи не більшу славу, ніж учитель. Мейндерт Гоббема – останній з великих голландських художників-пейзажистів XVII століття.

Картини Гоббеми відрізняються простотою, натуральністю і ретельністю виконання. Художника тягнуть дерева, густий ліс, види сіл, церковна дзвіниця, втрачається в серпанку на горизонті, осяяний сонячним світлом середній план. Часто головним мотивом у таких пейзажах є Старовинна млин.

Безліч варіацій майстра на цю тему зберігається в різних Музеях світу, ця картина – одна з них. З млином у свідомості людини, в усякому разі, європейської культури, зв’язується багато ідей і уявлень, завжди емоційно забарвлюють наше сприйняття її як в реальності, так і в мистецтві. З нею традиційно пов’язано уявлення про відокремленості, пофарбованої романтичними переживаннями.

Безперервно ллється вода асоціюються з думкою про незмінність буття, обертове колесо – основний механізм млини – через алюзію на “колесо Фортуни” вводить у коло народжуваних образів ідею мінливості долі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Водяний млин – Мейндерт Хоббема.