Водяний млин у Опвертене – Вінсент Ван Гог

Водяний млин у Опвертене   Вінсент Ван Гог

Сільськогосподарські споруди з’являлися на голландських полотнах Ван Гога майже так само часто, як убогі селянські хатини. Для художника вони були невід’ємною частиною існування людей, що живуть і працюють на землі.

Вінсенту їх життя здавалася істинно справжньою – такою, якою її, бути може, сама задумала природа. Але, в той же час, йому не давало спокою почуття жахливої несправедливості при усвідомленні тяжкості і безвихідності селянського побуту.

На цьому пейзажі 1884 року Ван Гог змалював старий водяний млин. Потемніле дерев’яна споруда височить посеред рівного поля. Автор робить лінію горизонту досить низькою, за рахунок чого млин здається монументальною. Крізь густі хмари проглядає літнє сонце, але споруда залишається в тіні. Художник приділяє велику увагу інженерним тонкощам, уважно виписуючи деталі механізму.

Картина написана в приглушених землистих тонах. Однак від інших робіт голландського періоду її відрізняє досить виражена пленерность. Тут вже починає зароджуватися то прагнення до натуральної передачі световоздушной середовища, яке пізніше стане основою пейзажного живопису Ван Гога.

Небо вже не здається “чужим” елементом, його ультрамаринові відсвіти видно в легкої, повітряної маси далеких дерев, на старій даху старого млина. На манері виконання пейзажу позначився вплив барбізонської школи, ідеями якої Ван Гог був захоплений на початку творчого шляху.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Водяний млин у Опвертене – Вінсент Ван Гог.