Володимирка – Ісаак Левітан

Володимирка   Ісаак Левітан

Знаменита картина під назвою “Володимирка” відрізняється багатозначною глибиною змістового наповнення та особливої поетичної сумом. На сьогоднішній день це полотно – одне з кращих серед пейзажних творів автора.

Завдяки цій картині була увічнена пам’ять про каторжанах, їх відправляли в Сибір на каторгу до 1890 року саме по цій дорозі. Ми можемо бачити досить похмурий пейзаж – кінець літа, майже голий степ, дорога, що йде вдалину. Далі звільняючи місце дорозі, розступається ліс. Похмуре небо, низько нависле, разом з хмаринками навіває тугу і викликає сумні спогади. Безмежно розтягнулася дорога, яка тікає за обрій.

Картина приваблює глядача також своїм багатим історичним змістом і драматичними нотками поетичності. Що стосується мальовничого плану, то картина дуже оригінальна. Вона гармонійно поєднує витонченість малюнка з різноманіттям барвистих відтінків: починаючи блідо-сірими фарбами, що відбивають небо, і закінчуючи зеленувато-землистими, відбивають степ. Вміло автор показує і тривожний настрій похмурого неба, який з якоюсь загрозою нависає над звивистою степовою дорогою. Одноманітний сумовитий пейзаж трохи освіжає світла пляма у вигляді церкви на передньому плані, а також темна жіноча постать. Вона залишилася стояти в німому очікуванні недалеко від придорожнього хреста. Багато важкі долі пройшли через цю дорогу, повної гірких почуттів туги і безвихідності.

Все полотно наповнює самозабутня любов художника до батьківщини, його непідробне співчуття до чужого горя, до каторжани, до їх матерям і дружинам, що чекають їх біля дороги.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)