Ворони на пшеничному полі (Пшеничне поле з воронами) – Вінсент Ван Гог

Ворони на пшеничному полі (Пшеничне поле з воронами)   Вінсент Ван Гог

Ця знаменита робота була написана Ван Гогом в липні 1890 року, за дев’ятнадцять днів до смерті. За однією з версій, викладених, зокрема, у фільмі “Жага життя”, художник покінчив із собою відразу після написання картини. Але це припущення не має достатніх підстав. Дослідження листів Ван Гога показує, що ця картина не була його останньою роботою, проте це питання ще до кінця не вивчений.

Депресивність і похмурість картини в повній мірі ілюструє ту душевну прірву, яка призвела Ван Гога до загибелі. Картина розділена на дві частини, різкий контраст яких звучить важким дисгармонійним акордом. Густі, майже чорні мазки неба створюють у верхній частині знервовану динаміку.

Жовта пшениця згинається під поривами вітру. Три звивисті нерівні дороги ніби йдуть у нікуди, гублячись серед колосків. Ніж-то злякані ворони зграєю рвуться до неба, виписуючи на полотні літери “М”. Їх глуха чорнота додає картині деяку глибину, але при цьому робить її ще більш похмурою.

Ван Гог писав, що при вигляді безкрайніх пшеничних полів його охоплює туга і смуток. Тут ми бачимо крайній прояв цих емоцій. Мазки хаотично накидані на полотно важкої нервової рукою людини, яка вже не має контролю над своїм станом. Тяжкий вантаж життєвих втрат, гострих внутрішніх протиріч переважив те прекрасне світле начало, яке Ван Гог, на жаль, так і не зміг донести людям за життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Ворони на пшеничному полі (Пшеничне поле з воронами) – Вінсент Ван Гог.