Ворота Кале, або, ростбіф старої Англії – Вільям Хогарт

Ворота Кале, або, ростбіф старої Англії   Вільям Хогарт

Хогарт був затятим націоналістом. Це знайшло відображення у творчості художника. Він недолюблював французів, завжди дивився на них зверхньо і зображував їх скнарами, які, щоб зекономити на м’ясі, їдять смажених жаб. Він сміявся над офіційною релігією Франції – католицизмом. У Хогарта був і особистий негативний досвід спілкування з французами.

Одного разу у французькому місті художника заарештували як шпигуна, коли він робив замальовки міських воріт. Не бажаючи вислуховувати його пояснення, місцеві поліцейські посадили його в човен і наказали забиратися з країни, пригрозивши повішенням. Відгомони цього інциденту – в роботі Хогарта “Ворота Кале, або, ростбіф старої Англії” .

У лівій частині картини Хогарт навмисно зобразив художника, робить замальовки. У цю композицію Хогарт включив ще одну фігуру, служить постійною мішенню його глузувань, – шотландця, який боягузливо рятується втечею після невдалої спроби вчинити якобитский переворот і відновити на англійському троні “свого” короля Чарльза Стюарта.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Ворота Кале, або, ростбіф старої Англії – Вільям Хогарт.