Ворота Сен-Азартний – Моріс Утрілло

Ворота Сен Азартний   Моріс Утрілло

Прийнято вважати, що ця картина завершує так званий “період Моиманьи” і одночасно відкриває “білий період” творчості Утрілло. Вона, як і більшість робіт художника, свідчить про його інтерес до перспективі.

Тут ще переважають темні тони, але вони вже поєднуються з білим кольором, яким написані будинки, прилеглі до обох сторонах арки. Більш того, вперше на цій картині з’являються людські фігури. Ворота Сен-Мартен споруджено у другій половині XVII століття в честь військових перемог Людовика XIV.

Утрілло написав їх у той час, коли практично кинув роботу на пленері, зацікавившись поштовими листівками. До нас дійшла одна з цих листівок, на якій ворота Сен-Мартен зображені з тієї ж точки, що і на картині Утрілло, хоча художник вніс деякі зміни в композицію. На листівці площа перед воротами заповнена людьми, поспішають по своїх справах в розпал робочого дня.

На картині Утрілло ми бачимо лише кілька темних постатей на передньому плані і чорні екіпажі, що розчиняються в перспективі безлюдній вулиці.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)