Воротар – Сергій Григор’єв

Воротар   Сергій Григорєв

Футбол завжди був улюбленою грою мільйонів хлопчаків. Вони завжди намагалися наслідувати своїх кумирів, обговорювали останні спортивні новини. В кожному дворі можна зустріти невелику команду з місцевих хлопців. Одна з таких – зображена на картині С. Григор’єва.

Дія картини відбувається в місті. На тлі ми бачимо великі будівлі, які нагадують театр або університет. Судячи з того, що чагарники, зображені на картині, жовтіють, автор показав початок осені. До цих думок призводить і те, що глядачі одягнені по-осінньому: в курточках і капюшонах. Головна дійова особа картини – хлопчик років одинадцяти, який дуже уважно стежить за рухом м’яча і планує відбити удар у ворота від команди-суперника. Він одягнений у коричневу кофту, з-під якої видно білий комірець, сірі шорти і чорні черевики.

Всі вболівальники також уважно стежать за грою. Серед них і хлопці-однолітки, і маленький хлопчик, і дівчатка, і навіть чоловік середніх років в капелюсі і костюмі. Поруч з ними розташувався чорно-білий пес. Навряд чи він стежить за ходом гри. Швидше за все, він занурений в інші думки. Можливо, що це собака когось із вболівальників. Вони всі дивляться в протилежну від хлопчика бік, звідки повинен полетіти м’яч. Можливо, пробивають пенальті. Права нога хлопчика забинтована. Рану він, швидше за все, отримав на тренуванні. За ним стоїть інший хлопчик. Він одягнений в помаранчевий костюм. Можливо, його не взяли грати в команду, і він спостерігає зі сторони. Але, на відміну від інших глядачів, він зайняв місце не серед них, а ззаду воротаря, прямо на полі.

Швидше за все, це місце зовсім не призначене для футболу, адже тут немає воріт, як на справжньому футбольному полі. Замість них – портфелі, які вказують місце, де повинні бути ворота. Я думаю, що хлопці зібралися після уроків відпочити і пограти у футбол, тому що це дуже популярний вид спорту.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)