Воскресіння – Ель Греко

Воскресіння   Ель Греко

Картина “Воскресіння” була написана Ель Греко для бокового вівтаря церкви Санто Домінго ель Антігуа, ймовірно, в 1577-1579, відразу після завершення Центрального вівтарного образу. Обов’язкове зображення на полотні Св. Идельфонса, покровителя Толедо, було згадано в договорі.

Ймовірно в образі Св. Идельфонса художник представив портрет замовника – дона Дієго де Кастілья, декан Кафедрального собору в Толедо. Фігура урівноважує композицію, що зображає надприродну сцену появи воскреслого Христа перед римськими солдатами, охранявшими Його гробницю. Ритм колірних плям, пози застиглих фігур, всі їхні жести, вигини білого полотнища, складки одягу, межі кам’яних брил – все ретельно зрівноважений, припасоване у відповідність із загальним композиційним задумом.

Легка фігура Христа немов парить над важкими людських фігур в обладунках, над масами каменів. Проте, бліда і світиться, Його фігура все ж матеріальна і знаходиться у реальному просторі. Всі ці риси зникають в більш пізньому творі на цю ж тему.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)