Воскресіння Лазаря – Хуан де Фландес

Воскресіння Лазаря   Хуан де Фландес

Дошка є частиною вівтаря церкви Св. Лазаря в Паленси і представляє одне з чудесних діянь Христа – воскресіння з мертвих. Цей євангельський епізод міститься в текстах Івана Богослова. На очах у глядачів Христос створив найбільше диво, довівши свою двоїсту природу як Сина Божого і Сина Людського і затвердивши свою владу над смертю.

Дія розгортається на тлі старої стіни з арочним отвором, за нею видно храм. Фландес активно включає в художній контекст прийняті в мистецтві Північного Відродження іносказання. Свідки чуда тісняться під напівзруйнованої аркою, що вказує на Старий Завіт. Але диво відбулося, і, як оповідає Іоанн Богослов, багато бачили це увірували в Ісуса. Тим самим, за словом Ісуса, був зведений храм нової віри, який вже видно і скоро повністю постане перед людьми, як тільки впаде стіна Старого Завіту, і засяє над світом Новий Завіт.

Колорит всієї композиції володіє особливою колірної пластичністю, художник майстерно передає пейзаж, деталі подій, душевний стан персонажів – від сумнівів до повного запевнення. Злитість барвистого шару в повній мірі відповідає тому духовного єднання людей, яке проповідує нове вчення Христа.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Воскресіння Лазаря – Хуан де Фландес.