Воскресіння Христа – Аньоло Бронзіно

Воскресіння Христа   Аньоло Бронзіно

Ця картина стала першим великим вівтарним образом, написаним Бронзіно. Образ був замовлений художнику сімейством Гваданьи для їх сімейної капели в церкві Сантиссіма Аннунціата. Він залишається на колишньому місці і в наші дні. Роботу над “Воскресінням Христа” майстер почав незабаром після свого повернення з Риму. Цей образ свідчить про те потрясіння, яке пережив Бронзіно, побачивши фреску Мекеланджело “Страшний суд” .

Вплив Мікеланджело тут простежується і в загальній атмосфері, і в великій кількості оголених тел. Навіть жест, в якому Христос піднімає руку, запозичений художником у Мікеланджело. У другому виданні своїх “Життєписів знаменитих художників” Джорджа Вазарі назвав картину “Воскреслий Христос” “незрівнянною красою”, проте вже в 1584 році інший флорентійський критик, Рафаелло Борджини, відгукнувся про цю роботу Бронзіно з явною зневагою, що було пов’язано із загальною переоцінкою маньєризму.

Якщо Бронзіно не бачив нічого поганого в тому, щоб слідувати манері Мікеланджело, то живописці наступних поколінь вважали це ознакою відсутності індивідуальності. Чимало часу минуло, перш ніж манера Бронзина була реабілітована, а йому самому повернута колишня слава.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Воскресіння Христа – Аньоло Бронзіно.