Воскресіння Христове (Вівтарний поліптих Аверольди), права стулка, сцена вгорі. Діва Марія – Тіціан Вечелліо

Воскресіння Христове (Вівтарний поліптих Аверольди), права стулка, сцена вгорі. Діва Марія   Тіціан Вечелліо

Поліптих, що складається з 5 частин: “Вознесіння Христа” – 278X122; “Єпископ Аверольдо зі святими Назарієм і Цельсієм” і “Св. Себастьян” – 169X65 кожна; “Архангел Гавриїл” і “Діва Марія” – 79X65 кожна Напис на колоні під ногою св. Себастьяна: TITIAN F АС I ЕВ AT MDXII Брешія, церква Санті Надзаро е Чельсо Поліптих був замовлений єпископом Брешії Альтобелло Аверольдо, папським легатом у Венеції.

У 1520 році, судячи з листа Дж. Тебальді Альфонсо Д’есте, фігура св. Себастьяна вже була закінчена і Тебальді переконував герцога феррарського купити її. Брешианский поліптих з його ефектами нічного освітлення, використанням складного мови динамічних поз, ракурсів, контрапостов знаменує новий етап творчості Тиціана.

Постать святого Себастьяна, викликала захоплення сучасників, є в цьому сенсі програмної – недарма Тіціан виконав для неї ряд підготовчих малюнків. Це одне з перших свідчень звернення Тиціана до мови рухів і жестів, розробленим римської школою, до мови, який він сприйняв в роботах свого майбутнього суперника фриуланца Порденоне

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Воскресіння Христове (Вівтарний поліптих Аверольди), права стулка, сцена вгорі. Діва Марія – Тіціан Вечелліо.