Воїн зі своїм зброєносцем – Джорджоне

Воїн зі своїм зброєносцем   Джорджоне

Картина “Воїн зі своїм зброєносцем” написана італійським художником Джорджоне в період 1508-1510 років. Розмір картини майстра 90 x 73 см, полотно, олія. Полотно живописця “Воїн зі своїм зброєносцем” більшою мірою є портретної роботою, в якій незримо присутні переливчасто мерехтливі риси середньовічної мозаїчного живопису.

Портрети Джорджоне починають чудову лінію розвитку венеціанського, зокрема тициановского, портрета Високого Відродження. Риси джорджоневского портрета розвине в подальшому Тіціан, володіє, проте, на відміну від Джорджоне, набагато більш гострим і сильним почуттям індивідуальної неповторності зображуваного людського характеру, більш динамічним сприйняттям світу.

При переході від середньовічної системи до реалістичної ренесансної живопису венеціанці, природно, майже повністю відмовилися від мозаїки, підвищена блискуча і декоративна кольоровість якої вже не могла повністю відповідати новим художнім завданням. Правда, підвищений світлове сяйво мозаїчного живопису хоча і преображенно, побічно, але вплинуло на ренесансну живопис Венеції, завжди тяготевшую до звучної ясності і сяючого багатством колориту.

Але сама техніка мозаїки повинна була, за рідкісним винятком, піти в минуле. Подальший розвиток монументального живопису повинно було йти або у формах фрескового, стінного розпису, або на основі розвитку темперного та олійного живопису.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Воїн зі своїм зброєносцем – Джорджоне.