Воздвиження хреста – Вольф Хубер

Воздвиження хреста   Вольф Хубер

Вольф Хубер – один з провідних майстрів Дунайської школи. Він навчався живопису у батька і, як багато молоді німецькі художники тих років, провів “роки мандрів” у Придунайських і Альпійських областях. З початку 1510-х Хубер працював у Пассау при дворі князя-єпископа, у 1520-х бував у Відні. Перші роботи Х’юбера були пов’язані в основному з графікою.

Серед його малюнків особливо чудові пейзажі, які завжди цікавили майстра. Надалі вже в живописних творах він любив використовувати архітектурний і природний фон. Однак пейзаж не панував в його роботах, як, наприклад, у Альтдорфера, він лише допомагав акцентувати увагу на головному. Ліричні ландшафти з тонкими светотеневими градаціями, архітектурні, багатофігурні композиції органічно підпорядковувалися головному, акцентуючи увагу глядача.

Інші відомі твори: “Втеча в Єгипет”. 1520-е. Державні музеї, Берлін; “Зустріч Марії і Єлизавети”. 1520-е. Баварський національний музей, Мюнхен; “Портрет Якоба Циглера”. 1540-е. Музей історії мистецтва, Відень.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Воздвиження хреста – Вольф Хубер.