Вручення кільця дожу – Паріс Бордоне

Вручення кільця дожу   Паріс Бордоне

Паріс Бордоне, художник, що вийшов з майстерні Тиціана, що випробував на собі в різний час вплив Джорджоне і Лоренцо Лотто, довгий час працював у Франції при дворі короля Франциска I. Але все ж велика частина робіт була створена ним у Венеції та інших містах Північної Італії. Його мистецтво відрізняється особливою барвистістю і незвичайними композиціями.

“Вручення кільця дожу” – одне з нечисленних збережених історичних монументальних полотен Бордоне. Воно ілюструє останній епізод легенди про рибалку, якого було видіння тривалої битви святих Марка, Георгія і Теодора, патронів Венеції, з морськими чудовиськами, пливуть на місто з острова Лідо. Після перемоги святий Марк звернувся до рибака з промовою про те, що він буде захищати своє місто і надалі, а в знак доказу попросив передати дожу Бартоломео Граденіго своє кільце.

Глядач стає свідком цього моменту. Композиція розгортається на тлі прекрасної сценографически-архітектурної перспективи. Спрямування погляду вглиб полотна стримується діагоналлю, складеної всього їх кількох фігур, векторно спрямованої до дожу, що сидів на підвищенні тронному “громадської лоджії”. Вона починається з фігури в чалмі. Її синюватого відтінку тканина дивним чином римується з убранням дожа, як і світлого золота парадний халат-феридже – з накидкою і шапочкою “першого венеціанця”.

Ця дивовижна барвиста перекличка, можливо, була викликана турботою про колористичної гармонії, але, ймовірно, несла в собі якийсь інформаційний посил, прийняти який сьогодні не представляється можливим. Робота була виконана за замовленням братства Святого Марка для зали Альберг.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вручення кільця дожу – Паріс Бордоне.