Все в минулому – Василь Максимов

Все в минулому   Василь Максимов

Василь Максимович Максимов – російський художник, відомий живописець-жанрист. Його найбільшим бажанням було вивчити бідну російську село, зображати її на полотні, показувати глядачеві всі її принади і недоліки. Однією з картин цього жанру є його полотно “Все в минулому”.

Картина вражає нас своїм спокоєм і умиротворенням. На передньому плані ми бачимо двох літніх жінок за ранковим чаюванням. По всій видимості, одна з них господиня будинку, а інша їй прислуговує. Можливо, навіть не в плані роботи, а просто згладжує самотність старій.

Господиня будинку виглядає значно багатшими своєї співрозмовниці. Вона сидить на великому кріслі. Під спиною і ногами у неї лежить подушка. Одягнена в довгий сарафані жовтого кольору. Поверх нього надіта довга чорна накидка з ажурним обрамленням. Поруч стоїть тростина, а біля ніг лежи пес. По ліву руку від неї стоїть маленький столик, накритий різнобарвною скатертиною. На ньому стоять посуд з їжею і чашка з чаєм. Інша стара одягнена більш скромно. На ній темна спідниця покрита картатим фартухом. Зверху грубий, темний піджак, а на голові чорна хустка. Вона сидить на порозі будинку і щось в’яже. Поруч з нею видніється миска з чашкою. На сходинці вище стоїть самовар з гарячим чаєм. На перилле сходинок висить гарну квітчасту ковдру.

Будинок дуже гарний, дерев’яний. Поруч з ним росте великий кущ бузку. Далі видніється ще один чималенький будинок, весь у сонячних променях. День дуже гарний і світлий. На блакитному небі видніються білі хмаринки. Автор приділив велику увагу дрібним деталям. Він дуже точно зобразив стежку, що веде вглиб села, квіти бузку, особи старух, сплячого пса.

Своєю картиною “Все в минулому” Василь Максимов показує нам красу та спокій села. Ці чудові свіжі дні, запахи природи і можливість усамітнення.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Все в минулому – Василь Максимов.