Всесвітній потоп – Паоло Уччелло

Всесвітній потоп   Паоло Уччелло

Над розписом церкви Санта-Марія Новела працювало кілька художників, імена яких, на жаль, історія не зберегла. Достовірно відомо лише те, що Паоло Уччелло був одним з цих кількох художників. Особливої уваги в церкві Санта-Марія Новела заслуговує так звана “Зелена Аркада”, названа так тому, що в більшості фресок, прикрашають її, переважає зелений колір.

Джорджа Вазарі був схильний вважати “Всесвітній потоп” найбільшою з робіт Уччелло, і багато сучасні мистецтвознавці приєднуються до його точки зору. Фреска дійсно вражає своєю величністю, хоча і знаходиться в самому жалюгідному стані. В “Життєписах знаменитих живописців” Вазарі так висловлюється про неї: “Він написав мертві тіла, бурю, шалений вітер, спалахи блискавок, вивернуті з корінням дерева і объявший людей жах так, ніби бачив усе це на власні очі”.

Паоло Уччелло об’єднав тут два біблійних сюжети, пов’язані з історією потопу, – власне потоп і закінчення його, коли Ной випускає голуба з ковчега. Майстерно вибудувана під “Всесвітній потоп” перспектива, що створює ефект воронки, виру, засмоктує намагаються врятуватися людей. Досі не ідентифікована фігура величного старця, поміщена живописцем майже в центрі композиції. Деякі дослідники стверджують, що це – Ной. Однак постать Ноя зображена правіше і вище, прямо під склепінням арки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)