Всі холера винна! – Павло Федотов

Всі холера винна!   Павло Федотов

Довго прововтузився Федотов з сюжетом “Всі холера винна”, набросанним по гарячих слідах недавніх сумних подій, все ще не втратили деяку гостроту. Втім, цей сюжет замислювався в дусі швидше іронічному.

Невелика домашня гулянка, один гість звалився зі стільця, перебравши в напоях, а навколо нього метушня: жінка товче йому щіткою груди, господар тягнеться зі склянкою чаю, між двома дамами іде жаркий, мало не до бійки, спір про необхідні засоби, а потерпілий між тим лежить пластом, розкинувши руки,- серйозне перемішано з комічним.

Цей сюжет Федотов довів було до акварельного ескізу, виконаного ретельно,- ні дати ні взяти готова картина, тільки що мала. У персонажів зобразив знайомих, з Флуговой рідні: біля потерпілого клопочуть “дядько Паня” інакше Павло Іванович Алексєєв, і його сестра Єлизавета Іванівна, позаду з чайником у руці їх брат Петро Іванович; сперечаються жінки – пані Лейшке, уроджена Карякіна, і няня, яка служила у Флугов і у Павла Семеновича Карякіна, дядька Карла Флуга; не забув художник і самого себе, представивши у вигляді сидячого за столом захмелілого відставного офіцера із нещадно показаної лисину, абияк прикриваючись ріденькими пасмами волосся.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Всі холера винна! – Павло Федотов.