Вступ у бій Микелетто та Котиньоли – Паоло Учелло

Вступ у бій Микелетто та Котиньоли   Паоло Учелло

Паоло Учелло – італійський живописець, представник Раннього Відродження, один з творців наукової теорії перспективи. Сучасник Мазаччо, праці якого справили на нього великий вплив. Жив у Флоренції. Навчався в майстерні Гіберті У 1415 р. був прийнятий в цех лікарів і аптекарів, а в 1424 р. – братство Св. Луки. З 1425 по 1430 р. виконував для мозаїки собору Сан Марко у Венеції.

Найзначнішою флорентійської роботою середини XV ст. в луврському зборах є одна з трьох сцен “Битва при Сан-Романо” Паоло Уччелло, що прикрашали спальню Лоренцо Медічі. Битва відбулася в 1432 р., приблизно за двадцять років до того, як були написані ці картини. Ліва частина зображує героїчне протистояння флорентійців, на чолі з Нікколо да Толентино, атак сиенцев. В центральній сцені падає з коня командир сиенцев.

Луврівські картина, що висіла праворуч, показує воспрянувших духом флорентійців і теснимих до річки Арно сиенцев. В даний час в самому виграшному становищі, з точки зору експонування, знаходиться лондонська картина, оскільки її розчистили вже давно. Луврівські картина більше, ніж дві інші, зберегла в собі початкові особливості виконання, незважаючи на потемнілий барвистий шар. Вона виглядає як набір лейтмотивів раннеренессансного образотворчого мистецтва. Трубач “Битва при Сан-Романо” немов сповіщає про поразка яких уже наближається сценах битв, які будуть написані П’єро делла Франческа – і написані, безсумнівно, з урахуванням зразків Уччелло.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)